1. Wojciech Michalak

Lat 53, dwoje dzieci, Łomżyniak od kilku pokoleń, mgr prawa, dyplomowany zarządca nieruchomości. Od dwudziestu lat zawodowo związany z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową w Łomży. Od 2017 r. Prezes Zarządu ŁSM w Łomży.

Priorytetem w mojej pracy jest podejmowanie działań na rzecz wprowadzenia rozwiązań obniżających koszty użytkowania mieszkań przy poprawie komfortu zamieszkiwania. Znam potrzeby mieszkańców osiedli, które są również potrzebami mieszkańców miasta – to także moje potrzeby. Pracując w Spółdzielni społecznie współorganizowałem przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców spółdzielczych osiedli  jako Prezes Ogniska TKKF „ZEFIR”.

Chcę by Łomża rozwijała się bez względu na zmiany polityczne w kraju. Uważam, że samorząd służy współpracy i rozwojowi.

Moje motto: Słuchać mieszkańców, Rozmawiać, Pracować na rzecz mieszkańców

2. Stanisław Kaczyński

Doktor zarządzania SGH, adiunkt w PWSIiP w Łomży, przedsiębiorca, działacz społeczny, wieloletni członek Łomżyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej, delegat na walne zebranie ŁSM, członek Kapituły Łomżyńskie Anioły Biznesu, Członek Społecznego Forum Gospodarczego, członek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, członek TNOiK, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.
Inicjator wielu przedsięwzięć gospodarczych i ekspert programów unijnych. Katolik, szczęśliwy mąż i ojciec. Zawsze zdecydowany i skuteczny w działaniu.

Jako przyszły Radny Rady Miasta Łomża postaram się, aby Łomża rozwijała się przede wszystkim dynamicznie gospodarczo, pozyskiwała strategicznych partnerów biznesowych (pamiętając przy tym o lokalnych przedsiębiorcach), którzy zainwestują w tym mieście, stworzą miejsca pracy, dobrze płatne, zapewni to pozostanie młodym ludziom, a nie opuszczanie miasta w poszukiwaniu lepszych warunków. Moje ponad 20 letnie doświadczenie biznesowe, ponad 20 letnie zdobywanie wykształcenia (sukces daje tylko połączenie wiedzy i doświadczenia) predysponuje moją osobę do zajmowania stanowiska kompetentnego, kreatywnego i innowacyjnego otwartego na wszelkie pomysły Radnego, który strategicznie potrafi spojrzeć na przyszłość Łomży w wymiarze globalnym.

Jeśli chcecie Państwo, aby Wasze dzieci, rodzina , bliscy mieli godne warunki pracy i płacy w Łomży -21 października oddajcie na mnie głos: okręg wyborczy nr 3, lista nr 14, pozycja na liście nr 2 bezpartyjny (bo to daje gwarancję mądrych decyzji a nie nakaz głosowania) Komitet Wyborczy Wyborców PRZYJAZNA ŁOMŻA.

Motto: Wybierzmy Nowoczesną Łomżę, mądrze zarządzaną.

3. Iwona Chmielewska – Matyjaszczyk

Absolwentka Wydziału Technologii Żywności SGGW w Warszawie. Ukończyłam również studia pedagogiczne i z zakresu finansów publicznych.

Pracę zawodową rozpoczęłam w PSS ”Społem” jako technolog, a następnie wiceprezes Zarządu ds. produkcji.

Od kilkunastu lat  pracuję jako urzędnik w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Łomży. Staram się być przyjazną i pomocną ludziom. Każdy bez względu na wiek i pozycję życiową, może liczyć na moją pomoc. Uważam, że ludzie starsi i schorowani w szczególny sposób wymagają uwagi.

Zamieszkuję na Osiedlu Konstytucji 3-go Maja, gdzie z pasją i determinacją, skutecznie angażuję się w różne inicjatywy, także w ramach budżetu obywatelskiego, poprawiające jakość życia mieszkańców (termomodernizacja, bezpieczne i estetyczne ciągi komunikacyjne).

Przez 12 lat jako członek Rady Rodziców, wspierałam społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10, Gimnazjum i I LO w Łomży.

Samorząd obywatelski, przejrzystość działania na każdym szczeblu, współpraca,  wsłuchiwanie się w potrzeby ludzkie – to moje priorytety jako radnej w nowej kadencji Rady Miasta. Jeżeli zbudujemy samorząd oparty na tych wartościach, to realizacja kolejnych inwestycji i prospołecznych inicjatyw  będzie szansą dla Łomży.

Nie chcę być nieosiągalną i nieobecną dla wyborców, chcę być radną rozliczaną z każdej wypowiedzi i  z każdego mojego działania.


facebook.com/kandydatiwonamatyjaszczyk

4. Ryszard Matuszewski

Posiadam wykształcenie wyższe uzupełnione studiami podyplomowymi. Jestem Kierownikiem Klubu Wojskowego, w którym aktywnie działa Galeria „N”. W latach 1969-2004 byłem żołnierzem Wojska Polskiego.

Inicjowałem i organizowałem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Bliskie mi są problemy kultury, oświaty oraz szeroko rozumiane problemy społeczne (działkowcy, emeryci, młodzież).

Byłem radnym Rady Miasta w latach 2002-2006. Jestem Wiceprzewodniczącym Społecznej Rady przy Muzeum Północno-Mazowieckim, Wiceprezesem Stowarzyszenia KLUB FORT, Prezesem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Łomży. Ojcem dwóch dorosłych synów.


facebook.com/246543276010565

5. Stanisław Szostak

Urodziłem się i wychowałem w Łomży. Pewnie starsi mieszkańcy miasta pamiętają słynne „baraki” przy jednostce wojskowej, to był mój pierwszy adres na tym świecie. Posiadam wykształcenie wyższe o kierunku spożywczym, wcześniej ukończyłem popularny „Mechaniak”. Jestem ojcem dwójki wcale już niemałych dzieci.

Ktoś mógłby zapytać „po co więc bawić się w politykę”? Odpowiem, bo widząc te niewykorzystane szanse, kolesiostwo, zmarnowane okazje, pozorne działania ma się tego dość. Przyszła myśl, by samemu spróbować zrobić coś dobrego dla mieszkańców, dla miasta, dla naszej małej ojczyzny. Tak nie musi być, może być lepiej jeśli wszyscy będziemy tego chcieć. Nie należę do żadnej partii politycznej a startuję z apolitycznego KWW „Przyjazna Łomża”, który skupia ludzi o dalece odmiennych światopoglądach poważnie zaniepokojonych tym, co się dzieje w naszym mieście.

Moją pasją jest historia regionu oraz ogólnie historia, budownictwo energooszczędne, energia odnawialna. Przez dłuższy czas aktywnie działałem w Łomżyńskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za co zostałem wyróżniony srebrną odznaką honorową PSD. W czasie słynnej batalii o przebieg drogi ekspresowej Via Baltica aktywnie uczestniczyłem w promowaniu idei budowy jej przez nasze miasto. Ostatnio wraz z ok. 40 wolontariuszami z różnych opcji politycznych w rożnych miejscach zbieraliśmy podpisy za szybką budową obwodnicy miasta. Teraz mam taką malutką satysfakcję że jest tam moja mała cegiełka.


6. Agnieszka Runo – Łada

Kobieta sukcesu i mama czworga dzieci. Zawodowo prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej Łomżanka, stwarzającej miejsca pracy osobom dotkniętym niepełnosprawnością.

Od lat zabiegam o integrację środowiska osób niepełnosprawnych. Doskonale znam ich potrzeby, wynikające nie tylko ze współpracy ze stowarzyszeniami, organizacjami czy Szkołą Specjalną w Łomży, ale co najważniejsze z doświadczenia. Doświadczenia polegającego na codziennej walce o normalne życie, 17-letniego syna, dotkniętego autyzmem. 

Moim zdaniem osoby, takie jak mój syn Paweł, to ludzie o niewyobrażalnym potencjale rozwojowym, któremu należy stworzyć przestrzeń i dać szansę. I o takie miejsca, warunki i możliwości zamierzam walczyć, jako radna.

Moje motto: Przyjazna Łomża, to Łomża bez barier


facebook.com/AgnieszkaRunoLada

7. Hanna Waszkiewicz

Z wykształcenia jestem mgr pielęgniarstwa po Akademii Medycznej w Lublinie. Jestem też pedagogiem i społecznikiem w dziedzinie promocji i ochrony zdrowia, kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz organizacji pomocy seniorom i osobom niesamodzielnym.

Jestem osobą kreatywną, otwartą na nowe pomysły i wyzwania, efektywnie pracującą w zespołach zadaniowych. Społecznie działam w Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych, w którym pełniłam funkcję Prezesa.  Zostałam wyróżniona m.in. „Złotą Odznaką Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych” oraz przyznanym przez Ministra Zdrowia medalem „Za zasługi dla ochrony zdrowia.

W Radzie Miejskiej chcę wspierać pielęgniarki w budowie ośrodka pielęgnacyjno – opiekuńczego dla osób starszych i niesamodzielnych w Łomży.

Moje hasło wyborcze – „Przyjazna seniorom, promuję misję nowoczesnego pielęgniarstwa

8. Kinga Grzymkowska

Szczęśliwa mężatka i matka dwóch synów. Od 25 lat handlowiec-przedsiębiorca.

Dostrzegam ludzi i codzienne problemy mieszkańców miasta. Wierze, że dzięki uczciwemu zarządzaniu i przejrzystym decyzjom Łomża może być prężnie rozwijającym się miastem ponad podziałami politycznymi.

9. Marek Malinowski

Lat 53, Absolwent Politechniki Białostockiej.

Życie rodzinne i zawodowe na stałe związałem z Łomżą, tu założyłem rodzinę, tu dorośli i wykształcili się moi synowie, tu mieszkam i pracuję. Jestem przedsiębiorcą – od niemal dwudziestu lat prowadzę firmę świadczącą usługi dla naszych mieszkańców, jak sadzę  przez te lata dałem się poznać jako rzetelny i odpowiedzialny człowiek.

Czynnie od wielu lat uczestniczę w życiu społecznym naszego miasta, naszych osiedli. Wielokrotnie byłem wybierany do różnych instytucji samorządowych i spółdzielczych. Przez wiele kadencji pracowałem w ramach Rady Osiedla i Rady Nadzorczej ŁSM. Aktywnie uczestniczę przy organizacji każdej kolejnej edycji  Budżetu Obywatelskiego. W bieżącej edycji budżetu ponownie zgłosiłem zadanie, które mam nadzieję, podobnie jak poprzednie zyska poparcie mieszkańców.

Jako przedsiębiorca, pracujący na terenie miasta, na co dzień stykam się z utrudnieniami i ograniczeniami, które nasz Samorząd powinien na bieżąco usuwać; dotyczą one infrastruktury, funkcjonowania instytucji samorządowych i wzajemnej współpracy.

Posiadam niezbędną wiedzę i doświadczenie wymagane przy sprawowaniu funkcji Radnego Miasta Łomży.

SZANOWNI WYBORCY,
ŁOMŻA JEST NASZYM MIASTEM, WSPÓLNIE ZADBAJMY BY ŻYŁO SIĘ NAM LEPIEJ.

Okręg 3 obejmuje ulice:

Józefa Bema, Władysława Broniewskiego, Bursztynowa, Chmielna, Fryderyka Chopina, Dworcowa, Działkowa, Forteczna, Handlowa, Kamienna, Kryształowa, Hugona Kołłątaja, Konstytucji 3 Maja, Majowa, Stanisława Małachowskiego, Mazurska, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Juliana Ursyna Niemcewicza, Pana Tadeusza, Al. Józefa Piłsudskiego – od Al. Legionów do Zawadzkiej (od nr 14 do nr 32 i od nr 35 do nr 103), Bolesława Prusa, Przedwiośnie, Przykoszarowa, Pszczela, Gen. Mariana Stanisława Raganowicza, Władysława Reymonta, Rubinowa, Słodka, Słonecznikowa, Juliusza Słowackiego, Spółdzielcza, Leopolda Staffa, Strzelnicza, Szafirowa, Szosa do Mężenina, Jędrzeja Śniadeckiego, Tęczowa, Turkusowa, Konrada Wallenroda, Wiosenna, Ks. Kardynała Wyszyńskiego, Zawadzka-od Gen. Władysława Sikorskiego do końca, Zawady Przedmieście, Osiedle Zawady Przedmieście, Stefana Żeromskiego, Żytnia